SIUNTŲ PAKAVIMAS IR ŽENKLINIMAS

Kokybiškai ir patvariai supakuotos siuntos turinys bus apsaugotas nuo išorės veiksnių ar galimų pažeidimų transportavimo metu.

1. Pakuotės reikalavimai:

1.1. Standumas. Pakuotė turi atlaikyti didesnį spaudimą ir nesubliūkšti, nes pakuotė bus kraunama ant kitų pakuočių, o ant jos savo ruožtu bus kraunamos kitos pakuotės.

1.2. Užpildymas. Tuščios pakuotės ertmės turi būti užpildytos, nes priešingu atveju pakuotėje esantys daiktai judės, trinsis vienas į kitą, į pakuotės sieneles ir dėl to gali susigadinti. Daiktai turi būti įpakuoti stabiliai ir tvirtai.

1.3. Sandarumas. Skysčiai privalo būti sandariuose induose. Šių indų kamščiai turi būti sandariai užsukti arba su specialiomis apsaugomis, neleidžiančiomis kamščių atsukti.

1.4. Pakuotės užklijavimas. Pakuotė turi būti užklijuota lipnia juosta, apjuosiant per visą daugiausia trijose vietose.

2. Siuntų pakavimo rekomendacijos

2.1. Naudokite naują gofruoto kartono dėžę, nes kuo daugiau kartų dėžė naudojama, tuo daugiau numatytųjų apsauginių ypatybių praranda; taigi anksčiau jau naudota dėžė gali neužtikrinti tinkamos jūsų siuntos apsaugos. Jei dėžė nenauja, įsitikinkite, kad ji tvirta ir nepažeista: nesubraižyta, neįplyšusi, kampai nesulankstyti.

2.2. Pasirinkite dėžę, kurios stiprumas atitiktų reikalavimus.

2.3. Net ir kratomoje dėžėje jos turinys turi būti stabilus ir nejudėti.

2.4. Naudokite amortizuojančias medžiagas:

2.4.1. Oro maišelius – siuntos su lengvais daiktais ertmėms užpildyti. Netinka daiktams aštriais kampais ir daiktams, kurių savybės kinta esant dideliems temperatūros pokyčiams.

2.4.2. Birių putų polistireną naudokite siuntos su lengvais daiktais pakuotės ertmei užpildyti. Netinka siauriems ir plokštiems daiktams. Kad sumažintų daiktų judėjimą, polistireno aplink daiktą reikėtų apiberti 5 cm sluoksniu.

2.4.3. Pakuotės su lengvo ir vidutinio svorio daiktais ertmėms užpildyti naudokite glamžytą tvirtą popierių. Toks popierius netinka trapiems daiktams. Tarp daikto ir dėžės sienelių dėkite 5 cm storio popieriaus sluoksnį.

2.4.4. Pakuotės ertmėms užpildyti nenaudokite laikraščių, drabužių, rankšluosčių.
2.4.5. Trapiems daiktams – keramikai, stiklui, elektroninėms prekėms ir pan. naudokite specialią tik tiems daiktams transportuoti skirtą pakuotę.

2.5. Saugiai uždarykite dėžę. Naudokite plastikinę izoliacinę juostą. Dėžės atvartus ja užklijuokite trimis sluoksniais iš viršaus ir apačios. Jei dėžė yra standartinio tipo, t. y. jos atvartai susieina centre, po tris juostas klijuokite tiek viršuje, tiek apačioje, – tada vidurys ir dvi kraštinės bus visiškai sandarios. Dėžių, kurių atvartai uždengia vienas kitą, tris juostas klijuokite dėžės viršuje ir tris apačioje, – tada sandarios bus trys kraštinės.

2.6. Jei pakuotės turinys jautrus temperatūros ar atmosferos slėgio pokyčiams, naudokite specialią pakuotę. Siuntos, supakuotos į polietileninį maišelį (prekybos centrų, reklaminius ir kt.) ar įvyniotos į plėvelę, nėra laikomos tinkamai supakuotomis ir siųsti nepriimamos. Į plastikines pakuotes pašto siuntos gali būti pakuojamos tik tuo atveju, jei pakuotė yra specialiai pagaminta siuntoms siųsti. Atkreipiame dėmesį, kad siuntoms, kuriomis siunčiami dužūs daiktai, netaikomos specialios siuntų priėmimo, rūšiavimo ir transportavimo sąlygos.

2.7 Kiekviena atskira siuntos pakuotė privalo būti pažymėta:

• Siuntėjo pavadinimas;

• Siuntėjo adresas, telefono numeris;

• Gavėjo pavadinimas;

• Gavėjo tikslus adresas: gatvė, namo nr., pašto kodas, miestas, šalis;

• Gavėjo kontaktas, telefono numeris;

• Siunčiamų pakuočių skaičius (pvz. jei 3 pakuotės : 1/3; 2/3; 3/3);

Rekomenduojame siuntą ženklinti siuntos ženklinimo lapu. Jį atsisiųsti galite paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Siuntinio ženklinimo šablonas